Sudije: Lazar Mitrović (Stara Pazova), Mile Svilar (Inđija);

ŽELEZNIČAR – UŽICE 3:2 (25:19, 25:27, 25:23, 21:25, 15:13) 111:107

Železničar: Kozić, Jezdimirović 6p, Pantić, Popović 8p, Mandić 9p, Todorović, Trifunović, Šljivančanin (kap) 18p, Radić 17p, Vasiljević, Cvetković 13p, Mirković (lib), Jašić (lib); treneri Adamović i Stefanović;

Užice: Peković 1p, Alempijević 2p, Žunić, Lazić (kap) 10p, Radojičić 2p, Janjić 3p, Lekić 25p, Murić 18p, Krstić 8p, Majkić, Andrić (lib), Stokić (lib); treneri Krsmanović i Bogosavljević;

Utakmica između Železničara i Užica u jesenjem delu prvenstva je trajala 130 minuta, a jučerašnja  na Torlaku 126 minuta. Oba puta se igralo 5 setova i oba puta je slavio Železničar. Deprimirajuće je kad malo nedostaje, a već četvrti put ove sezone Užičanima malo nedostaje za pobedu. Ovo je četvrti poraz Užičana rezultatom 3:2. Uvek se prelomi na stranu protivnika.

Na Torlaku se vodila ravnopravna borba. Domaći su imali bolji napad kroz sredinu, gosti sa kraja. Domaći su bolje servirali, gosti su bolje primali servis. Domaći su imali bolju odbranu, pre svega na bloku. U petom setu su Užičani više grešili. Rezultat petog seta je pomalo i varljiv, jer je Železničar sve vreme imao prednost, a Užičani su sve vreme pokušavali da pristignu i za malo stigli.

Utakmica nije imala veliki značaj kad je u pitanju plasman na tabeli. Pobeda je bila više stvar prestiža i sportskog dostojanstva. Gledaoci su sigurno zadovoljni otišli kući, jer se igralo muški i obostrano je imalo šta da se vidi. Šteta je što ovu utakmicu nisu sudile bolje sudije …

Sledećeg vikenda u Užice dolaze talentovani juniori OK Vojvodine, koji igraju za tim Vojvodina NS Seme 2. Prilika je da Užičani vide na delu najbolju ekipu Prve B lige. Utakmica se igra u subotu 26. marta u Velikom parku sa početkom u 19,30 časova.