Kragujevčani bolji od Užičana i idu na Prvenstvo Srbije

Kvalifikacije za Prvenstvo Srbije za juniore

Sudije: Mirjana Mitrović (Kosjerić), Duško Ristanović (Užice);

UŽICE – RADNIČKI (KG) 0:3 (15:25, 18:25, 22:25) 55:75

Užice: Božić (n 1/0; 2s), Veljašević 1p (5s – 1 as, 1 sg), Derikonjić 2p (n 7/1; 1 blok; 4s), Krstić 3p (n 4/2, 1 izbl; 1 blok;, 7s – 2 sg), Dabić 3p (n 1/1; 1 blok; 4s), Lekaj (kap) 9p (n 31/8, 6dg, 2 izbl; prijem 8/18, 3 asa pr; 11 s -1 as, 2 sg), Bakić 1p (3s – 1as), Murić 7p (n 12/7; prijem 12/16, 2 asa pr; 6s – 1 sg), Lekić 7p (n 19/6, 2 dg, 3 izbl; 12 s – 1 as, 2 sg), Arsić 2p (n 5/2; prijem 1/2, 1 as pr), Žunić (lib) (prijem 9/18, 3 as pr); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Radnički (KG): Zubić 4p (n 5/2; 1 blok; 11 s – 1 as, 2 sg), Živić, Vasiljević, Matić P, Perović (lib) (prijem 6/14, 2 as pr), Srećković 4p (n 2/2; 1 blok; 8s – 1 as, 2 sg), Kovač (kap) 12p (n 19/10, 1 dg; 2 bloka; prijem 6/12, 1 as pr; 9s – 1 sg), Lukić, Matić A 12p (n 22/10, 1 dg, 1 izbl; 1 blok; 13 s – 1 as, 3 sg), Vlašković (lib) (prijem 2/8, 3 as pr), Pavlović 15p (n 22/10, 2 dg, 1 izbl; 2 bloka; prijem 8/13, 1 as pr; 16 s -3 as, 5 sg), Petrović 3p (n 1/1; 1 blok; 13 s – 1 as); trener Predrag Srećković;

Kvalifikaciona utakmica za odlazak na Prvenstvo Srbije za juniore između Užica i Radničkog je trajala 70 minuta. Da su se Užičani izborili u trećem setu, a vodili su 22:21, moglo se iskomplikovati za juniore superligaša iz Kragujevca. Ovako, Užičani su samo ozbiljno pripretili i šteta je što nisu igrali u prvom i drugom setu kao u trećem. Ali utakmica koja odlučuje o odlasku na Prvenstvo Srbije ima svoj teret. Strah je okovao noge, pogotovo što se igralo protiv fizički dominantnijeg protivnika.

Kragujevčani su bili bolji u napadu (49 % uspešnosti protiv užičkih 34 %), u bloku (8 blokova naspram 3 bloka Užica), a i na servisu su bili konkretniji i više su rizikovali. Užičani su bili bolji na prijemu servisa (56 % uspešnog prijema u odnosu na 47 % Kragujevčana). Tako da je rezultat realan.

Ono što statistika ne može da pokaže je da su momci iz Kragujevca znatno iskusniji i imaju mnogo više utakmica u “nogama”.

Najlepše od svega je bio ambijent. Dve mlade ekipe se sjajno bore i pokazuju odbojkaško znanje, a gleda ih i aktivno civilizovano učestvuje oko 100 gledalaca. Od seniorske utakmice protiv Metalca pre dve godine nije bio lepši ambijent na muškoj odbojkaškoj utakmici u Užicu.

Lekaj i družina su u ovom trenutku dali sve što su mogli i nisu uspeli. Ova utakmica im je jasno pokazala šta rade dobro, a na kojim elementima moraju još da rade. Bilo bi dobro za njihov odbojkaški razvoj da se izbore za još utakmica protiv ovakvih ekipa, koje igraju “školski”.

Za juniore Užica sledi borba za fizički i tehnički napredak i za ulazak u prvu postavu seniorske ekipe.