Pobeda na startu prolećnog dela prvenstva

Sudije: Duško Ristanović (Užice), Ivan Đokić (Požega)

UŽICE – LOTUS 3:1 (25:21, 26:24, 15:25, 25:17) 91:87

Užice: Krstić, Ćirković 6p, Avramović M, Luković 1p, Ignjatović 10p, Lazić (kap) 22p, Šuljagić 11p, Avramović F 4p, Lekaj 1p, Murić 2p, Milojević (lib), Kurćubić (lib); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Lotus: Popović 14p, Trifunović, Jezdimirović, Točilović, Vratonjić, Betić 16p, Tomašević (kap) 14p, Milosavljević 11p, Maksimović, Kaplarević 8p, Savić (lib); trener Rutović;

OK UŽICE Pobedi se u zube ne gleda!

OK UŽICE
Pobedi se u zube ne gleda!

U prvoj utakmici drugog dela prvenstva ni Užičani ni Čačani se nisu predstavili u najboljem svetlu, što je možda i očekivano posle pauze od dva meseca. Svakako zadovoljniji na kraju utakmice su domaćini, jer su slavili rezultatom 3:1.

U prvom setu se igralo poen za poen sve do rezultata 19:19, kada su Užičani vezali dva puta po dva poena i rešili set u svoju korist 25:21. I drugi set je bio izjednačen. Posle 22:20 za Užice, Lotus preokreće na 23:22, pa Užice na 24:23 i u toj klackalici više sreće su imali domaći i osvojili i drugi set 26:24. Utakmica je obilovala velikim brojem grešaka. Poeni su se uglavnom osvojali na greške protivnika, a ne na dobre poteze svoje ekipe. Ukupno na utakmici Užice je napravilo 36 grešaka, a Lotus 44.

U trećem setu su se razigrali gosti. Od početka seta su pravili razliku. Na servis srednjeg blokera Milosavljevića uvećali su razliku u poenima sa 11:7 na 17:7, a na servis tehničara Vratonjića sa 17:10 na 22:10. Posebno se u ekipi gostiju isticao srednji bloker Betić, koji je na utakmici osvojio 7 poena iz bloka. Utisak o svojoj igri je malo pokvario napravivši 4 servis greške.

U četvrtom setu su Užičani vladali igrom i rezultatom. Napokon je proradio servis Ignjatovića i napad Lazića, tako da je set okončan rezultatom 25:17, a utakmica 3:1 za Užice.

Završni poen na utakmici je do sada neviđen na zvaničnim utakmicama u srpskim ligama. Pri rezultatu 24:17 za Užice uspešno je servirao Ignjatović na primača servisa Lotusa Kaplarevića, koji je odlučio iz nekog svog revolta ili lične zabave da uhvati loptu kao u ragbiju i tako završi utakmicu. Gde je tu sport? Gde je tu fer plej? Gde je tu poštovanje protivnika? Njegov potez nisu osudili ni saigrači, ni trener, a i sudija je ostao nem. Bilo – ne ponovilo se!

U jedanaestom kolu Užičani gostuju ekipi Partizan iz Vraneša. Utakmica se igra u nedelju, 28.02.2016. godine, u 17 časova.

REZULTATE I TABELU DRUGE LIGE ZAPAD MOŽETE POGLEDATI U RUBRICI DRUGA LIGA ZAPAD.