Sudije: Nemanja Jovanović, Ivana Miletić (oboje Kragujevac);

BUKOVICA PUTEVI – UŽICE 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 20:25, 15:17) 108:109

Bukovica Putevi: Spasović 7p, Maksimović 7p, Totović 13p, Radović 43p, Jovanović (kap) 3p, Drašković, Nešovanović 1p, Milutinović, Zečević, Mićović 2p, Stefanović (lib); treneri Samardžić i Petrović;

Užice: Krstić 1p, Ćirković 17p, Luković 8p, Ignjatović 7p, Lazić (kap) 32p, Avramović 1p, Đokić 4p, Dabić, Lekaj, Arsić 1p, Milojević (lib), Kurćubić (lib); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

OK "UŽICE"

OK “UŽICE”

Utakmica između starih rivala i komšija je trajala 2 časa i 5 minuta. Bilo je dosta lepih poteza i dugih poena za uživanje malobrojnih gledalaca, ali i neshvatljivih grešaka igrača oba tima. Međutim, ono što je dalo posebnu čar meču je veliki broj rezultatskih preokreta, tako da se pobednik nije naslućivao do samog kraja.

Kao i obično, Užičani su pospano ušli u prvi set i bukvalno ga poklonili domaćinu. U drugom setu su gosti iz Užica poveli sa 19:13 i činilo se da će izjednačiti rezultat u setovima. Međutim, sjajni korektor Bukovice Radović je odličnim servisima “ubio” samopouzdanje gostiju i Ivanjičani su napravili neverovatan preokret – dobili su i drugi set rezultatom 25:22.

Opet su Užičani dobro otvorili sledeći (treći)  set i poveli 20:14 i naravno tada zakomplikovali sve. Bilo je 22:17 za Užice kada na servis dolazi kapiten Bukovice Jovanović. Strah od odgovornosti se uvukao u tim gostiju i rezultat je već 22:22. Publika u Ivanjici je već slavila pobedu od 3:0 domaćih igrača. Međutim, sjajni primači servisa gostiju Lazić i Ćirković se nisu predavali, preuzeli su odgovornost i osvojili set – 25:23 za Užice.

Četvrti set su Užičani odigrali sa puno samopouzdanja i osvojili ga rezultatom 25:20. A onda se ušlo u peti set, koji je takođe bio pun preokreta. Nisu se predavali ni Užičani, ni Ivanjičani. Ipak su do prve velike prednosti stigli domaći – poveli su 14:11 i imali 3 meč lopte. Tada su Užičani napokon zaustavili korektora Radovića (osvojio 43 poena), a kapiten Lazić preuzeo odgovornost u napadu i servisu. Ni 2 tajm-auta trenera Bukovice nisu zaustavila ekipu Užica da izjednači na 14:14. Na 15:14 za Ivanjicu, primač Totović pogađa servis u mrežu, a najmlađi igrač Užica Uroš Krstić (15 godina) sa dva sjajna servisa donosi svojoj ekipi pobedu. Posle velike borbe slađi deo kolača nose gosti u Užice (2 boda), a domaći su se morali zadovoljiti sa jednim bodom.

Ovogodišnja Druga liga zapad je pokazala veliku ujednačenost ekipa. Posle osmog kola Bukovica Putevi ima 5 pobeda i 3 poraza, a Užice 4 pobede i 4 poraza.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva u Užice dolazi Partizan iz Lipljana. Utakmica se igra u nedelju, 13. decembra 2015. godine u dvorani Veliki park sa početkom u 17,00 časova.