Sudije: Nenad Popadić, Marko Grujić (obojica Kraljevo);

UŽICE – ANTENA 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 24:26) 84:98

Užice: Tripković 5p, Ćirković 9p, Božić, Ignjatović 11p, Lazić (kap) 32p, Avramović 2p, Đokić, Dabić 5p, Lekaj 1p, Arsić, Milojević (lib), Žunić (lib); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Antena: Miljković  Nastić 6p, Dončić 3p, Vučić 13p, Lopatić 20p, Živković (kap) 12p, Obradović 1p, Jolić 8p, Sedlan (lib); trener Vučić;

Posle dva početna trijumfa u Drugoj ligi sve se srušilo u ekipi Užica kao kula od karata. Usledila je serija od tri poraza, koja je nerealne želje svele u domen realnosti. U ekipi Užica je mnogo momaka, koji još nisu spremni za seniorsku utakmicu i koji još uvek nemaju rešenje u svojim pokretima i svojim razmišljanjima u borbi protiv ozbiljnijeg protivnika.

Ozbiljan protivnik je bila i Antena. Predvođena sjajnim kapitenom tehničarem Živkovićem (12 poena – 1 iz napada, 4 iz servisa i 7 iz bloka), primačem Lopatićem i korektorom Jolićem, Antena je pokazala Užičanima kako se gradi samopouzdanje, kada se servira jako i precizno, kada se rizikuje da se pogreši, kada se prebacuje Užicu da se bori sa napadom… Lekcije su dobre ako se nauče.

Igra užičke ekipe je tek postojala od trećeg seta. U četvrtom je Užice vodilo 19:12, pa 23:20 … i na kraju izgubilo 26:24. Strah od eventualno uspešno završenog seta je bio preveliki. Tad je sve stalo: i komunikacija, i prijem, i servis, i napad do tada odličnog Lazića.

U ekipi Užica vredi spomenuti uspešan debi petnaestogodišnjeg Mladena Dabića na mestu srednjeg bolkera (5 poena – napad 9/3, 1 dg; 1 blok; 6 servisa – 1 as).

U narednom kolu Užice gostuje u Kruševcu, kod lidera Druge lige zapad Napretka 031. Utakmica se igra u subotu, 21. novembra 2015. godine, sa početkom u 14,00 časova.