Beograd, Dvorana SD “Radnički”; Gledalaca: 300;

Sudije: Biljana Milinković, Dragana Vitorović (obe Beograd);

ŽELEZNIČAR – UŽICE 3:0 (27:25, 25:21, 25:16) 77:62

ŽELEZNIČAR:

Brajović 3 poena (napad 2/2, 10 s, 1 as), Aničić (napad 4/0, 4 izbl), Roganović 7 poena (napad 14/5, 1 dg; 1 blok; 5 s, 1 as, 2 sg), Babić (2 servisa), Bulić 4 poena (napad 3/2; 2 bloka; 13 s, 1 sg), Drobnjak (6 servisa), Jezdimirović (kap) 6 poena (napad 9/5, 1 dg; 1 blok; 10 s, 3 sg), Kiković 9 poena (napad 13/9, 1 dg, 2 izbl; prijem 7/14, 2 asa pr; 14 servisa), Kolarević 1 poen (napad 4/1, 1 dg), Brković 19 poena (napad 18/13, 1 dg, 1 izbl; 1 blok; prijem 7/14, 1 as pr; 14 s, 5 as, 3 sg), Lojančić (lib), Krsteski (lib) (prijem 7/18, 1 as pr); trener Živković;

UŽICE:

Nenadić 19 poena (napad 40/17, 4 dg, 4 izbl; 2 bloka; prijem 17/41, 4 asa pr; 8 s, 1 sg), Tripković (4 s, 1 sg), Ćirković 3 poena (napad 4/2, 1 dg; 1 blok; prijem 0/1; 5 s, 2 sg), Sredojević (4 s, 1 sg), Janjić 5 poena (napad 8/3, 1 izbl; 2 bloka; 5 s, 1 sg), Dagović 1 poen (1 blok, 2 servisa), Ignjatović (3 s, 1 sg), Lazić (kap) 10 poena (napad 31/9, 7 dg, 1 izbl; 1 blok; prijem 6/13, 2 asa pr; 16 s, 1 sg), Šuljagić 8 poena (napad 7/5, 1 dg; 3 bloka; 5 s, 2 sg), Avramović 1 poen (napad 1/0; 13 s, 1 as, 1 sg), Murić (napad 3/0; 1 s), Lekaj (lib) (prijem 5/11, 2 asa pr); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Utakmica je imala veliki značaj za Železničar. Tri boda sa ove utakmice i “realan” rezultat iz Kleka ih je ostavljao u Prvoj ligi. Veliki broj gledalaca i simpatizera “Želje” je došao da proprati eventualni povoljan ishod i da proslavi opstanak u Prvoj ligi.

Prvi set je međutim bio rezultatski uzbudljiv. Može se reći da su prvi set Užičani ispustili, iako su ga imali u šaci. Vodili su, posle sjajnih servisa kapitena Nemanje Lazića, sa 21:17, pa 24:23, pa 25:24 i … Prevagnulo je iskustvo domaćih igrača i bolje snalaženje u vašarskoj atmosferi, koju su nametnuli rezervni igrači Železničara. Izgledalo je kao da se utakmica igra u nekoj maloj divljoj provinciji, a ne u glavnom gradu.

Drugi i treći set su Užičani odigrali kao i celu sezonu: jedna dobra i smišljena akcija, pa dve-tri početničke greške, dve dobre akcije, pa tri greške …

Neiskustvo, pogrešna koncentracija,  nedovoljna odgovornost prema poenu… To je karakteristika igre Užica u ovoj sezoni. Ako je ova godina bila školovanje, plaćeno je sa dvadeset jednim porazom. Amaterska ekipa, amaterski odnos prema treningu i utakmici i nedovoljan broj punoletnih ozbiljnih igrača ne prolaze u Prvoj ligi. Mora jače, pametnije, brže i konkretnije! Ako prošle godine Užičani nisu znali šta ih čeka u Prvoj ligi, sledeći put će znati. Koliko je školovanje bilo uspešno, videće se naredne godine u Drugoj ligi.