Užice, Dvorana Veliki park; Gledalaca: 100;

Sudije: Marko Stanković (Trstenik), Savo Kovačević (Kraljevo);

UŽICE – VGSK 0:3 (21:25, 23:25, 20:25) 64:75

UŽICE:

Nenadić 17 poena (napad 25/14, 4 dg, 2 izbl; 2 bloka; prijem 11/23, 1 as pr; 9 s, 1 as, 5 sg), Tripković 1 poen (1 blok; 3 s), Ćirković 1 poen (napad 4/1; 2 s), Janjić 5 poena (napad 6/2, 1 dg; 3 bloka; 7 s, 2 sg), Dagović (napad 1/0, 1 dg; 7 s, 1 sg), Ignjatović 3 poena (napad 3/1, 1 izbl; 12 s, 2 as), Lazić (kap) 18 poena (napad 39/14, 4 dg, 3 izbl; 3 bloka; prijem 2/10, 3 aa pr; 8 s, 1 as, 2 sg), Avramović 3 poena (napad 2/1, 1 dg; 14 s, 2 as, 2 sg), Ljubojević 5 poena (napad 11/4, 5 dg, 1 izbl; 1 blok; 9 s, 2 sg), Murić (3 s, 1 sg), Lekaj (lib) (prijem 3/6, 1 as pr), Milojević (lib) (prijem 12/24, 7 as pr); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

VGSK:

Milanović, Zarić 5 poena (napad 8/5, 1 izbl; 12 s, 2 sg), Živković (kap) 7 poena (napad 9/6, 1 dg; 1 blok; prijem 2/11, 2 asa pr; 12 s), Milosavljević (prijem 5/12, 1 as pr; 2 s, 1 sg), Janković (1 s), Bogić 6 poena (napad 6/5, 1 izbl; 1 blok; 9 s), Životić 7 poena (napad 10/6, 2 dg, 1 izbl; 1 blok; 6 s), Stević (1 s), Mladenović B 11 poena (napad 13/8, 2 dg; 2 bloka; 11 s, 1 as), Ćirković 3 poena (napad 4/2; prijem 5/16, 3 asa pr; 12 s, 1 as), Ilić, Đurić (lib) (prijem 1/4); treneri Veličković i Živković;

Pobedom u Užicu ekipa VGSK se popela na tabeli na 10. mesto, koje joj neće mnogo pomoći, jer će zajedno sa Užičanima dogodine igrati u Drugoj ligi. Bio je to duel dve izjednačene ekipe sa različitim pristupom igri. Gradištanci veoma malo greše, veoma su borbeni u polju i imaju bolju tehniku. Užičani ulažu veliki napor u napadu, a u ostalim elementima nemaju koncentraciju da ispoštuju osnovne tehničke pokrete.

Utakmica je trajala 84 minuta, što je dugo za utakmicu koja je završena rezultatom 3:0. Gradištanci su imali jasnu taktiku – spasiti u odbrani sve i prebaciti loptu u polje Užičana. Zato su Užičani uložili veliku energiju i veoma je rasipali tokom utakmice. Sa takvom potrošnjom energije ne može se imati dobra koncentrcija u završnici setova. Užice je napravilo 46 grešaka (46 poklonjenih poena Gradištancima), a VGSK je napravio 15 grešaka. Odlična ilustracija igre Užica je jučerašnji drugi set. Zahvaljujući neobjašnjivim i neshvatljivim greškama Užičana, Gradištanci su poveli 19:11. Disciplinovanom igrom (konkretnim servisom Dagovića i Lazića i odličnom igrom u polju Tripkovića) Užice je stiglo do 21:21, a onda neverovatnim greškama u napadu (Nenadić) i servisu (Avramović) set je poklonjen Velikom Gradištu.

Očigledno je teško nositi breme velikog broja poraza i naći motivaciju za bolji angažman kada je put u Drugu ligu izvestan.

Poslednje kolo se igra 04. aprila. U Beogradu u subotu u 19 časova u dvorani SD Radnički Užice gostuje ekipi Železničara.