Sudije: Petar Ignjatović, Nemanja Lazić (obojica Užice);

UŽICE – METALAC TAKOVO 3:0 (25:17, 25:22, 25:12) 75:51

Krstić (D1), Radojičić, Božić (D2), Milojević (kap), Lekić, Kostić, Veljašević, Derikonjić, Todorović M, Todorović N, Žunić, Dabić; treneri Panić i Šimšić;

METALAC TAKOVO:

Reljić, Ivanković, Đoković M, Rudić D, Đoković D, Polomac, Popović (D2),Rudić A (kap), Maksimović, Rakić, Knežević; trener Ignjatović;

Pioniri Užica predvođeni trenerima Panićem i Šimšićem

U sali OŠ “Stari grad” odigran je derbi Pionirske lige između Užičana i Milanovčana. Ekipa Užica je savladala sjajnog rivala rezultatom 3:0 i tako osigurala prvo mesto u ligi. Ovom pobedom Užice se plasiralo na Polufinale prvenstva Srbije, među 16 najboljih pionirskih ekipa u Srbiji.

Utakmica je bila uzbudljiva, iako je trajala 56 minuta. U Metalcu igraju 2 sjajna igrača Vuk Ivanković i kapiten Andrej Rudić, a Užice ima homogeniji tim predvođen kapitenom Ljubišom Milojevićem.

Danas je ekipu Užica predvodio odlični tehničar Uroš Krstić. Dobro je razigravao svoje saigrače, ali je bio opasan po Metalac i u napadu. Prijem servisa su držali na visokom nivou Milojević i Žunić, a u trećem setu se potpuno probudio kapiten Milojević i u napadu. Šlag na tortu je stavio mlađani Filip Radojičić, koji je na meč lopti odservirao as.

U četvrtak, 26. marta 2015. godine, u 20,30 časova u sali OŠ “Momčilo Nastasijević” igra se revanš utakmica između Metalca i Užica, čime Užičani završavaju ovogodišnju Pionirsku ligu.

REZULTATE I TABELU PIONIRSKE LIGE MOŽETE POGLEDATI U RUBRICI MLAĐE KATEGORIJE / PIONIRI.