Ivanjica, Hala Crnjevo; Gledalaca:120;

Sudije: Đorđe Zelenović, Tomislav Popović (obojica Kraljevo);

BUKOVICA PUTEVI – UŽICE 3:2 (25:17, 26:24, 21:25, 29:31, 15:09) 116:106

Bukovica Putevi:

Maksimović 7 poena (napad 5/3, 1 izbl; 2 bloka, 22 servisa, 2 asa, 3 sg), Totović, Kilibarda 10 poena (napad 10/8; 15 servisa, 2 asa, 2 sg), Borovićanin 19 poena (napad 23/16, 6 dg, 1 izbl; prijem 11/25, 2 asa pr; 17 servisa, 3 asa, 2 sg), Mojsilović, Ristić (kap) (napad 2/0, 2 dg; prijem 1/2; 1 servis), Petrović 3 poena (napad 1/1; 20 servisa, 2 asa, 3 sg), Popadić 13 poena (napad 16/10, 2 dg, 1 izbl; 2 bloka; prijem 5/15, 2 asa pr; 12 servisa, 1 as, 4 sg), Radović 12 poena (napad 17/11, 3 dg; 25 servisa, 1 as, 1 sg), Savićević, Jovanović, Nešovanović (lib) (prijem 10/30, 7 as pr); treneri Totović i Petrović;

Užice:

Nenadić 25 poena (napad 50/22, 9 dg, 6 izbl; prijem 12/31, 7 as pr; 16 servisa, 3 asa, 4 sg), Tripković (8 servisa, 1 sg), Ćirković (prijem 1/4; 4 servisa), Janjić 11 poena (napad 14/9, 2 dg; 1 blok; 16 servisa, 1 as, 2 sg), Dagović (napad 1/0), Ignjatović 7 poena (napad 7/3, 1 dg; 2 bloka; 21 servis, 2 asa, 4 sg), Lazić (kap) 21 poen (napad 44/21, 2 dg, 1 izbl; prijem 16/40, 6 as pr; 16 servisa, 2 sg), Šuljagić (napad 1/0; 1 servis), Avramović 4 poena (napad 7/3, 2 dg; 16 servisa, 1 as, 2 sg), Ljubojević 3 poena (napad 5/2, 1 dg; 1 blok; 5 servisa, 2 sg), Murić (7 servisa, 3 sg), Milojević (lib) (prijem 15/24, 4 asa pr); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Libero Ljubiša Milojević

Ne mogu se pohvaliti igrom ni Ivanjičani, ni Užičani. Rezultatski je to bilo izjednačeno, ali sa previše grešaka na obe strane. Presudio je značajno bolji servis domaćina i taj element je Bukovici obezbedio 2 boda.

Veoma su konfuzno otvorili utakmicu Lazić i Nenadić. I tako su igrali celu utakmicu. Bilo je previše uspona i padova. I na prijemu, i na bloku, i na servisu, i u napadu. Ali ipak je sjajno što nisu samo pali kao u prvom delu prvenstva. Sve vreme su se borili sa pogrešnim odlukama, ali nisu odustajali. Mnogo je teško psihički izdržati toliko uspona i padova u 125 minuta utakmice i logično je što su u petom setu posustali.

Bolji od ostalih u ekipi Užica bio je 15-godišnji libero Milojević, koji je potpuno stabilizovao prijem servisa i značajno podigao samopouzdanje na prijemu Lazića i Nenadića.

Ekipa Užica je pokazala da može da odigra dobro i u gostima. Avramović je bio raspoložen u distribuiranju lopti, servis i napad su bili solidni. Prijem servisa je destabilizovao koncepciju igre Užica, a odbrana (blok i igra u polju) je bila nedisciplinovana (u tom elementu ekipa je imala slab učinak). Voljni momenat je bio dobar, što posebno pokazuje da se momci nisu predavali ni kada su nespretno izgubili drugi set, iako su vodili 24:22.

Sledećeg vikenda u Užice dolazi odlična ekipa Spartaka iz Subotice. To je sjajna prilika da Užičani poprave disciplinu u igri i odigraju dobro pred svojim navijačima. Utakmica se igra u subotu, 07. marta 2015. godine, sa početkom u 17 časova.