Leposavić, Hala sportova; Gledalaca: 200;

Sudije: Vladan Todorović (Kos), Savo Kovačević (Kv);

KOSOVSKA MITROVICA – UŽICE 3:0 (25:13, 25:20, 34:32) 84:65

Kosovska Mitrovica:

Matić 1 poen (napad 1/1; 5 servisa), Nikolić (kap) 15 poena (napad 25/15, 2 dg; 6 servisa, 2 sg), Knežević 3 poena (napad 4/3; 14 servisa, 3 sg), Debeljak, Dautović 21 poen (napad 29/17, 6 dg, 1 izbl; prijem 9/25, 1 as pr; 11 servisa, 4 asa, 2 sg), Radomirović 4 poena (napad 4/3; 1 blok; 5 servisa, 2 sg), Stanković (napad 1/0, 1 dg; 3 servisa), Ristić 3 poena (napad 6/3, 1 dg; prijem 4/16; 16 servisa, 2 sg), Kuburović (6 servisa, 2 sg), Deljanin (napad 1/0, 1 izbl; 9 servisa), Delić (lib) (prijem 8/9); trener Marković;

Užice:

Nenadić 8 poena (napad 28/7, 6 dg, 1 izbl; prijem 19/33, 2 asa pr; 11 servisa, 1 as), Tripković 1 poen (7 servisa, 1 as, 1 sg), Ćirković (napad 1/0, prijem 1/1), Sredojević, Janjić 3 poena (napad 7/3, 1 dg; 6 servisa), Ignjatović 4 poena (napad 7/2, 3 dg;2 bloka; 8 servisa, 1 sg), Lazić (kap) 19 poena (napad 38/19, 2 dg, 3 izbl; prijem 5/13, 2 asa pr; 8 servisa, 2 sg), Avramović 1 poen (napad 2/1; 15 servisa, 3 sg), Bakić, Murić (5 servisa), Milojević (lib) (prijem 9/17, 3 asa pr), Radovanović (lib) (prijem 0/1, 1 as pr); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Taman se pomisli da je ekipa Užica u naletu forme i samopouzdanja i da su prošle “male boginje”, kad krenu druge dečije bolesti… Teško je objasniti način na koji su ušli u utakmicu najbolji igrači Užica, Nenadić i Avramović. Dok su došli sebi, prvi set je već bio izgubljen. Kapiten Lazić je vukao ekipu celu utakmicu koliko je mogao, ali protiv iskusne ekipe je potrebno još raspoloženih igrača.

U drugom setu je bila potpuno druga priča. Iako značajno mlađi i neiskusniji, Užičani su igrali dobro i dobro koristili opuštenost i greške domaćina. Kod rezultata 18:15 za Užice, na servis za Kosovsku Mitrovicu dolazi Ristić i sjajnim flot servisima preokreće rezultat (20:18 za Kosovsku Mitrovicu). Ovaj preokret je srušio samopuzdanje Užica i drugi set je izgubljen (20:25).

Treći set je u potpunosti pripao Užicu. Raspoloženom Laziću su se pridružili Nenadić, Avramović, Milojević i Tripković. Užičani su kontrolisali set do rezultata 22:19, kada je na servis došao najbolji igrač na utakmici Dautović. Odservirao je 3 asa (od kojih su 2 bila uz pomoć mreže) i set doveo u izjednačenu završnicu. Sreća je u potpunosti bila na strani iskusnije ekipe, koja je malo prepotentno ušla u meč. U uzbudljivoj završnici i rezultatskoj klackalici je bilo i set lopti za Užice i meč lopti za Kosovsku Mitrovicu. Kod rezultata 32:31 za Užice, prvi sudija Todorović, koji se celu utakmicu borio sa kriterijumom čistih odigravanja, nije imao hrabrosti da dosudi “prljavu” loptu iskusnom internacionalcu i tehničaru Kuburoviću, čime bi Užičani bili nagrađeni za svoj trud i zasluženo osvojili set. Na kraju, greškom Nenadića u napadu domaći osvajaju treći set i nova 3 boda, koja ih ostavljaju u trci za drugo mesto.

Narednog vikenda se igra finalni turnir Kupa Srbije za muškarce, tako da se ne igraju prvenstvene utakmice. Za dve nedelje Užice je domaćin ekipi Novog Sada.