Užice, dvorana Veliki park; Gledalaca: 50;

Sudije: Vladan Todorović (Kos), Marko Stanković (Ts);

UŽICE – NIŠ 0:3 (14:25, 22:25, 24:26) 60:76

Užice:

Nenadić 11 poena (napad 25/10, 4 dg, 2 izbl; 1 blok; prijem 16/33 – 2 asa pr; 9 servisa, 1 sg), Tripković (2 servisa), Ćirković (lib) (prijem 9/18, 5 asova pr), Sredojević, Janjić 6 poena (napad 9/6, 2 dg; 6 servisa), Dagović (napad 3/0; 3 servisa), Ignjatović 1 poen (napad 6/1, 3 dg; 12 servisa, 1 sg), Lazić (kap) 18 poena (napad 28/14, 2 dg, 3 izbl; 3 bloka; prijem 4/12, 4 asa pr; 12 servisa, 1 as), Šuljagić 1 poen (napad 2/1; 2 servisa), Avramović 4 poena ( napad 4/3, 1 dg; 11 servisa, 1 as, 2 sg), Lekaj (1 servis), Milojević (lib); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Niš:

Rakić, Pejčić 1 poen (napad 1/0, 1 dg; 1 blok; 13 servisa, 2 sg), Tošić (1 servis), Sklepić, Jakovljević, Stojković 3 poena (napad 2/2; 7 servisa, 1 as, 2 sg), Kostadinović (lib) (prijem 7/12), Pržić (kap) 18 poena (napad 24/15, 5 dg, 1 izbl; 2 bloka; 13 servisa, 1 as), Mijalković 10 poena (napad 4/3; 3 bloka; 13 servisa, 4 asa, 1 sg), Opačić 14 poena (napad 15/12; 2 blokaprijem 6/21, 2 asa pr; 4 servisa, 1 sg), Nečevski 1 poen (napad 1/1; prijem 4/8; 8 servisa), Jović 2 poena (napad 5/2, 2 dg; prijem 2/8; 4 servisa, 2 sg); treneri Stefanović i Nikolić;

Užičani su igrali oslabljeni, bez startnog korektora Ljubojevića, ali ih to nije omelo da pruže snažan otpor lideru na tabeli Prve lige.

A počelo je sa 6:0 za Niš sigurnim servisima Pejčića i neshvatljivim greškama Užičana. Ceo prvi set je bio kao i u prethodnim kolima za Užičane: bez samopouzdanja, dekoncentrisano i sa previše poklonjenih poena protivniku.

Tek u drugom setu bude se Lazić i Avramović, podiže koncentraciju libero Ćirković, kao i Bane Nenadić. Bilo je dosta dobrih perioda igre, dobro postavljene odbrane, dobrih napada, ali i dalje dosta nelogičnih grešaka, koje su amortizovale sve dobre poteze.

Povratak u formu - Nemanja Lazić (kap)

Povratak u formu – Nemanja Lazić (kap)

U trećem setu je viđena najbolja igra ekipe Užica ove jeseni. Rezultat protiv lidera je bio izjednačen sve do 17:16 za Užice, kada je na servis došao sjajni Mijalković. Odličnim servisima je potpuno poremetio prijem domaćih (4 asa i 2 jedva uhvaćena) i stvorena je razlika 23:17 za Niš. Trener Užica je iskoristio 2 tajm auta i 2 izmene, ali to nije poremetilo stabilnog Mijalkovića. Činilo se da je kraj utakmice blizu, međutim servisima Lazića i Avramovića, ali i greškama gostujućeg korektora Pržića se stiglo do 24:24. Mnogo znoja i muke se potrošilo da se stigne do izjednačenja, a vrlo brzo se izgubilo 24:26. Šteta!

I ovog puta se videlo da nedostaje korektorsko mesto. Nenadić i Lazić su podigli formu, Janjić je konstantan, Ćirković se polako stabilizuje, Avramović je dizački veoma kreativan. Forma se diže i to je dobro. Ali, mnogo lakih lopti i dalje pada u naše polje, mnogo je padova koncentracije i mnogo je loših odluka. Ako se to smanji, stići će i prvi bodovi.

Sledeće subote (13. decembra 2014) Užičani gostuju u Velikom Gradištu. Utakmica počinje u 19 časova.