Sudije: Nikola Obradović (Čačak), Ivan Đokić (Požega);

METALAC TAKOVO – UŽICE 3:1 (24:26, 25:23, 25:16, 25:20) 99:85

Metalac Takovo: Ćosović, Ivanković, Polomac, Ćosić (kap), Jeremić, Rudić, Vujović, Drinčić, Jestrović, Marić, Jovičić (lib), Tomašević (lib); trener Miloš Ignjatović;

Užice:

Bane Nenadić (kap) 22 poena (napad 44/20 – 45 %, 6 grešaka u napadu; 1 blok, 12 odbrana; prijem 7/14 – 50 %, 2 asa protivnika; 14 servisa – 1 as, 2 servis greške);

Božidar Arsić 1 poen (napad 3/1 – 33 %, 1 greška u napadu; 2 odbrane; prijem 3/10 – 30 %, 2 asa protivnika; 2 servisa);

Pavle Milanović 2 poena (napad 4/1 – 25 %, 2 greške u napadu; 2 odbrane; prijem 4/21 – 19 %, 6 asova protivnika; 8 servisa – 1 as, 1 servis greška);

David Janjić 16 poena (napad 13/9 – 69 %, 1 greška u napadu; 5 blokova, 4 odbrane; 13 servisa – 2 asa, 2 servis greške);

Bane Vučićević 4 poena (napad 2/1 – 50 %; 2 bloka, 6 odbrana; 17 servisa – 1 as, 1 servis greška);

Vladan Sredojević 8 poena (napad 25/5 – 20 %, 6 grešaka u napadu; 2 bloka, 3 odbrane; 14 servisa – 1 as, 1 servis greška);

Dušan Božić (1 servis);

Bojan Tripković 1 poen (napad 3/1 – 33 %, 1 greška u napadu; 10 odbrana; 14 servisa – 1 servis greška);

Momir Zečević

Tomislav Bakić (napad 2/0);

Ljubiša Milojević (lib) (6 odbrana; prijem 11/26 – 42 %, 6 asova protivnika);

Veljko Murić (lib) ( 4 odbrane; prijem 3/5 – 60 %, 1 as protivnika);

Treneri: Nemanja Lazić, Filip Avramović, Vladimir Krsmanović;

U utakmici 5-og kola Kadetske lige, koja je odlučivala ko će osvojiti prvo mesto, kadeti Metalca su bili uspešniji. Užičani su pokazali zavidan nivo želje i borbenosti, ali su zbog prevelike želje pravili više grešaka od protivnika.

U prvom setu su gosti pokazali više koncentracije, više samopouzdanja i više strpljenja od Milanovčana. Srednji bloker Bane Vučićević je igrač koji je pravio razliku u korist Užičana. U drugom setu su domaći igrači bili pod utiskom izgubljenog prvog seta i pravili su dosta grešaka. Sve je išlo na vodenicu gostiju do rezultata 13:10 za Užice. Tada na servis dolazi primač servisa Metalca Drinčić, danas ubedljivo najbolji igrač domaćina, i sa sedam preciznih servisa potpuno razbija prijem servisa gostiju i dovodi domaće u vođstvo 17:13. Na servis Pavla Milanovića Užičani uspevaju da izjednače na 19:19, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Domaćin osvaja drugi set rezultatom 25:23.

Jedna lasta ne čini proleće - maestralni kapiten Užica Bane Nenadić

Jedna lasta ne čini proleće – maestralni kapiten Užica Bane Nenadić

Osvojen drugi set je dao krila igračima Metalca, a igrači gostiju su pali na psihološkom planu. Jedini koji je održavao Užičane u igri je izvanredni kapiten Bane Nenadić, ali on nije mogao sam da se izbori za povoljniji rezultat. Treći i četvrti set je pripao domaćinima, koji su posle osvojenog poslednjeg poena započeli slavlje zbog osvojenog prvog mesta u Kadetskoj ligi Zlatiborsko-Moravičkog okruga. Domaćini su zasluženo pobedili, jer su imali više raspoloženih igrača, ali i kompletniju ekipu.

Užičani svakako zaslužuju sve čestitke za borbenost i htenje. Pokazali su da OK “Užice” ne mora da brine za budućnost. Današnja borba, i poraz kao ishod, mora da bude motiv svim kadetima za još veći i žešći rad na treninzima. Treba raditi više i bolje, treba imati mnogo bolju koncentraciju na zadatke koje trener daje (i sa loptom, i bez lopte). Treba težiti stalnom usavršavanju svih elemenata igre. Treba stalno posmatrati protivnika i njegove pokrete. Treba stalno tražiti mane protivničke ekipe.

Današnja utakmica je najbolja lekcija za užičke kadete, ako shvate da nijedan igrač i nijedna ekipa ne mogu da odigraju bolje nego što su igrali i zalagali se na treninzima. Kada na treninzima budu bolje radili i igra na utakmici će biti sa manje grešaka i sa boljim odlukama. Danas su verovatno svi shvatili da je odbojka kolektivna igra i da jedan igrač, ma koliko dobar, ne može da pobedi homogenu ekipu.

REZULTATE I TABELU KADETSKE LIGE MOŽETE POGLEDATI U KATEGORIJI KADETI.